Нещодавно у Львові провели другий Всеукраїнський круглий стіл завідувачів кафедр зі спеціальності 227.1 «Фізична терапія», учасниками якого стали завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії Ігор Чупрій, завідувачка кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Роксолана Нестерак та кафедри фізичної та реабілітаційної медицини, координаторка клінічного навчання Євгенія Барчук.
Захід провели за підтримки Української асоціації фізичної терапії, Міністерства освіти та науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Українського католицького університету та Національного університету фізичного виховання та спорту України в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системах охорони здоров’я».
Названий проєкт фінансується агентством США з міжнародного розвитку USAID та імплементується міжнародною неурядовою організацією «Моментум Вілс фор Хьюменіті» (Momentum Wheels for Humanity).
Другий Всеукраїнський круглий стіл був присвячений напрацюванню спільних практичних рішень щодо викликів у процесах реабілітації, які з'явилися через війну в системі освіти та охорони здоров'я.
До обговорення питань Всеукраїнського круглого столу, пов’язаних із модернізацією освітньої програми для фізичних терапевтів, долучилися представники п’яти медичних закладів, які є партнерами «Моментуму». Насамперед вони зосередили свою увагу на важливості клінічного компоненту, що виступає основним засобом формування необхідних професійних компетентностей.
Керівники клінічної практики закцентували на підготовці до практик та як відбувався пошук баз, а також про співпрацю із клінічними супервізорами. Відтак було представлено результати опитування практикуючих фізичних терапевтів щодо готовності студентів до клінічної практики. Крім того, старша технічна керівниця Momentum Wheels for Humanity, представниця Всесвітнього альянсу реабілітації Марша Грінберг провела сесію питань та відповідей щодо клінічних навчань у США.
Окрім цього, на заході висвітлили організаційні питання, що стосуються особливостей написання інтегрованого тестового іспиту «Крок».
Всеукраїнський круглий стіл сприяв обміну досвідом між вузькогалузевими спеціалістами та стане одним із способів вирішення актуальних завдань у сфері фізичної терапії.